Park Forbes Turizm Kompleksi / İskenderun

Park Forbes Turizm Kompleksi / İskenderun

Akdeniz’in önemli liman kentlerinden birisi olan İskenderun, İsdemir Demir Çelik Fabrikası ve haddehaneleriyle, yine son dönemde artış gösteren enerji (rüzgar enerjisi) yatırımlarıyla sanayicilerin de gözdesi olmuştur. Tüm bu endüstriyel cazibenin yanı sıra İskenderun’a gelen yerli, yabancı turistler İskenderun’u ve gözde ilçesi “Arsuz”u tatil merkezi haline getirmişlerdir.
Muhteşem sahili, yaylaları ve modern kentiyle bir alışveriş ve tatil kenti haline gelen İskenderun’un en büyük eksiği de özellikle son dönemde yokluğu iyice hissedilen “yeni nesil” 5 yıldızlı konaklama tesisleridir.


Bu anlamda İskenderun’a yurt içi ve yurt dışından gelecek yerli ve yabancu turist ve işadamlarının, 5 ve 3 yıldızlı konaklama, spa, yeme-içme, kongre ve eğlence ihtiyaçlarına cevap verecek konfor ve yüksek nitelikli bir tesis, İskenderun’un en güzel Akdeniz manzarası ve altyapısına sahip yeri olan Atatürk Bulvarı’ndaki müstesna arazisinde tarafımızdan inşa edilmektedir. Söz konusu alan, tarihi “Şükrü Kanadlı Kışlası” ile 1886’dan bu yana ışığıyla gemilere yol gösteren ve bulunduğu bölgeye adını veren tarihi “Fener”in arasında yer almaktadır. Kolay ulaşımı, muhteşem manzarası ile İskenderun’un “alamet-i farikası” haline gelcek olan bu tesis, dünya markası “Hilton” zinciriyle yerli, yabancı tüm konuklarımıza ev sahipliği yapmak üzere turizm haritasındaki yerini alacaktır.